EKONOMIA
(studia stacjonarne i niestacjonarne I i II stopnia)
Kierunek oferuje uzyskanie bardzo szerokiej wiedzy teoretycznej oraz kompetencji i umiejętności praktycznych z zakresu funkcjonowania mechanizmów gospodarczych w skali mikro, makro oraz w otoczeniu międzynarodowym. Program studiów umożliwia poszerzenie wiedzy w zakresie funkcjonowania podmiotów sektora prywatnego i publicznego działających w ramach krajowych uwarunkowań instytucjonalno-prawnych, jak również w warunkach umiędzynarodowienia procesów gospodarczych, globalizacji i regionalnej integracji gospodarczej. W trakcie studiów kształtowane są umiejętności podejmowania decyzji opartych na rachunku ekonomicznym, postawy przedsiębiorczości i innowacyjności, poszanowania środowiska naturalnego.
Absolwent kierunku EKONOMIA posiada wiedzę pozwalającą zrozumieć zjawiska i procesy społeczno-ekonomiczne zachodzące w gospodarce rynkowej oraz nabywa umiejętność praktycznego wykorzystywania metod ilościowych i jakościowych przy podejmowaniu właściwych decyzji ekonomicznych.
Przedmioty kierunkowe oraz specjalnościowe realizowanych w ramach kierunku EKONOMIA na studiach II stopnia pozwalają na rozwijanie zainteresowań naukowych przez każdego studenta.
Jakie specjalności?
· Analityka gospodarcza,
· Biznes międzynarodowy,
· Ekonomia menedżerska,
· Finanse, bankowość, ubezpieczenia,
· Rachunkowość.
Wybrane przedmioty z programu studiów na I i II stopniu:
· Mikroekonomia,
· Makroekonomia,
· Rynki finansowe,
· Prawo,
· Rachunkowość finansowa,
· Ekonomia menedżerska,
· Zarządzanie,
· Gry decyzyjne.
Gdzie znajdziesz pracę?
· Przedsiębiorstwa i korporacje międzynarodowe,
· Firmy konsultingowe,
· Banki,
· Zakłady ubezpieczeń,
· Fundusze inwestycyjne,
· Własna działalność gospodarcza,
· Start-upy,
· Instytucje rządowe i samorządowe.